Parafia pw. św. Faustyny, Ostrężnica - Łany 303, 32-065 Krzeszowice, tel: (012) 283 54 62
Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Siostry Faustyny Ostrężnica – Łany
303 32 – 065 Krzeszowice
Tel.: 012 283 54 62

Data dodania: 2018-12-25

3.04 2020

I piątek miesiąca

RODZINNE NABOŻEŃSTWO POJEDNANIA

Rozważania do Nabożeństwa

Módlmy się wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem

DO 11 KWIETNIA
Wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 5 osób.
Proszę, aby we Mszy św. uczestniczyli tylko wierni, którzy zamówili intencję danej Mszy.

transmitowane przez TV Miłosierdzie i Radio Miłosierdzie.

Codziennie o 20:00 – TVP 3: Msza św. z Jasnej Góry

NABOŻEŃSTWA:
Koronka do Miłosierdzia Bożego – codziennie o 15:00 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach transmitowane przez TV Miłosierdzie i Radio Miłosierdzie

Droga Krzyżowa
– piątki o 16:00 z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach transmitowane przez TV Miłosierdzie i Radio Miłosierdzie

Polecam również Archidiecezjalne Rekolekcje Wielkopostne na temat Eucharystii, prowadzone przez ks. Wojciecha Węgrzyniaka i ks. Krzysztofa Porosło.
Materiały rekolekcyjne

„Hosanna Synowi Dawidowemu!”
Za tydzień Niedzielę Palmową przeżywamy w naszych domach.
Zapraszam do wykonania palmy i wykonania jej zdjęcia, następnie przesłania go na maila parafialnego. Zdjęcia będą umieszczone na naszej stronie parafialnej.

Data dodania: 2016-11-26

Nowy program duszpasterski na lata 2019 – 2022

„Eucharystia daje życie”

Pierwszy rok programu realizowany będzie pod hasłem

„Wielka tajemnica wiary”.

Program ma na celu pogłębienie wiedzy o Eucharystii i świadomości jej wpływu na rozwój życia chrześcijańskiego. Ma on także wzmocnić zaangażowanie osób duchownych i wiernych w przygotowanie i celebrację Eucharystii oraz ożywić chrześcijańską formację służby liturgicznej. Ponadto program pomoże w szerzeniu kultu eucharystycznego w parafii, ma także motywować do chrześcijańskiego świętowania niedzieli jako wartości kulturowo-społecznej i religijno-rodzinnej.

Katechizm Kościoła Katolickiego o Eucharystii.

Na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w Archidiecezji Krakowskiej.

Odpust zupełny dla wiernych pielgrzymujących do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II

„Maraton Modlitewny”

W każdą sobotę pół godziny przed wieczorną Mszą św. w naszym kościele będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której odmówimy jedną dziesiątkę Różańca i Litanię do św. Jana Pawła II. Niech ta szczególna modlitwa, zanoszona do Boga w 100 - lecie jego urodzin, stanie się wyrazem naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II , a jednocześnie naszą serdeczną prośbą, aby nieustannie wstawiał się za ojczyzną i całą Archidiecezją".

Szczegóły akcji

„Spływ stulecia” na stulecie urodzin Karola Wojtyły – więcej informacji

niedziela i święta:

• 8.00,
  • 9.30,
  • 11.00.

dni powszednie:

• poniedziałek: 18.00,
  • wtorek: 7.15,
  • środa: 18.00,
  • czwartek: 7.15,
  • piątek: 18.00,
  • sobota: 18.00.

Spotkania grup parafialnych:

PANDEMIA KORONAWIRUSA - IMFORMACJE:

Epidemia

PRASA KATOLICKA:

Przewodnik katolicki

Gazetka Parafii pw.św. Faustyny

ŚWIATOWE DNI MŁODYCH KRAKÓW 2016

STOWARZYSZENIE ŻYWY RÓŻANIEC

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Duchowa Adopcja

GDZIE MISJONARZE, TAM NADZIEJA

Misje

Godziny urzędowania:

• codziennie od poniedziałku do soboty po Mszach św.
Odwiedzin: 770079
Dzisiaj: 22 gości